Yhteystiedot

 
Espoo

 

 

Sillankorva 15

02300 Espoo

Autopeltikorjaamo Harry Lampisen tiloissa 2. kerros

 

 

Avoinna

 

VAIN AJANVARAUKSELLA

Tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Helsinki/pk-seutu

 

 

 
 

 

Vahinkotarkastusasema ja toimisto
 
 

Juhanilantie 2

01740 Vantaa

A-katsastuksen tiloissa

 

 

 

Avoinna

VAIN AJANVARAUKSELLA

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

Vahinkotarkastuspiste
 

Hitsaajankatu 10

00810 Helsinki

Hitsaajankadun Katsastuksen tiloissa

Avoinna

VAIN AJANVARAUKSELLA

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

Pääkonttori
 

Valimotie 9-11

00380 Helsinki

(Pääkonttori, ei asiakaspalvelua)

 

 

 

Avoinna

MA-PE 08:00-16:00

Sijainti kartalla

 

 

 

Hyvinkää

 

 

Helletorpankatu 31 c

05840 Hyvinkää

Veikkarin Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

KE 08:30-12:30

Tarkastuspiste

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Hämeenlinna

 

 

Katsastusmiehenkuja 3

13130 Hämeenlinna

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

TI 08:30-12:30

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Joensuu

 

 

Voimatie 3

80100 Joensuu

 

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Jyväskylä

 

 

Kuormaajantie 2

40320 Jyväskylä

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Kemi

 

 

Valajankatu 14

94600 Kemi

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

TI 09:00-12:00

Tarkastuspiste

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Kokkola

 

 

Mestarintie 6

67600 Kokkola (Käyttöauto)

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Kotka

 

 

Pulttikatu 9

48770 Kotka

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

TI 09:00-13:00

Tarkastuspiste

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Kouvola

 

 

Tommolankatu 24

45130 Kouvola

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Kuopio

 

 

Savilahdentie 12

70700 Kuopio

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Lahti

 

 

Katsastajankatu 12

15800 Lahti

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Lappeenranta

 

 

Katsastajankatu 6

53500 Lappeenranta

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Lohja

 

 

Lehmijärventie 4

08500 Lohja

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

KE 09:00-12:00

Tarkastuspiste

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Mikkeli

 

 

Ratakatu 2

50100 Mikkeli

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Oulu

 

 

Voudintie 11

90400 Oulu

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Pori

 

 

Korjuuntie 17-19

28360 Pori

Satakunnan Autokatsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:30-12:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Porvoo

 

 

Teollisuustie 18

06150 Porvoo

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

TI 09:30-13:00

Tarkastuspiste

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Rovaniemi

 

 

Marttiinintie 10

96300 Rovaniemi

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Salo

 

 

Perämiehenkatu 7

24100 Salo

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

TI 09:00-12:30

Tarkastuspiste

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Seinäjoki

 

 

Nurmontie 111 B

60510 Hyllykallio

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Tampere

 

 

Ahertajankatu 2

33720 Tampere

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Turku

 

 

Uhrilähteenkatu 4

20250 Turku

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Tuusula

 

 

Isonkiventie 4

04300 Tuusula

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

TO 08:30-12:30

Tarkastuspiste

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Vaasa

 

 

Rantamaantie 40 A

65350 Vaasa

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

MA-PE 08:00-16:00

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

Vantaa

 

 

Juhanilantie 2

01740 Vantaa

A-Katsastuksen tiloissa

 

 

Avoinna

 

VAIN AJANVARAUKSELLA

Toimisto ja tarkastusasema

020 690 007

Sijainti kartalla

Siirry ajanvaraukseen

 

 

 

 

Palvelunumero 020 690 007 valinnat

  1. Neuvonta ja ajanvaraus
  2. Vaurioajoneuvomyynti
  3. Puhelinvaihde
  4. Fennian korjauslaskut

Vahinkotarkastus

Espoo
Ville Paakkari: vahinkotarkastaja0205577019
Helsinki/Vantaa
Toni Ahonen: vahinkotarkastaja0205577036
Kalle Björklöf: vahinkotarkastaja0205577268
Lassi Hed: vahinkotarkastaja, venevahingot0205577219
Jouni Jokinen: vahinkotarkastaja0205577562
Tero Juntunen: aluepäällikkö, Etelä-Suomi0205577215
Janne Kallio: vahinkotarkastaja0205577007
Markku Kanto: vahinkotarkastaja0205577222
Pekka Karlsson: vahinkotarkastaja, raskas kalusto0205577584
Jyrki Kauppinen: vahinkotarkastaja0205577752
Tero Leppänen: vahinkotarkastaja0205577001
Mikko Lindqvist: vahinkotarkastaja0205577240
Kari Nylund: vahinkotarkastaja0205577537
Jarkko Oksanen: vahinkotarkastaja0205577318
Esa Pitkänen: vahinkotarkastaja0205577564
Lauri Tervala: vahinkotarkastaja, raskas kalusto0205577236
Janne Uusitalo: vahinkotarkastaja0205577539
Ari Virtavuo: vahinkotarkastaja0205577003
Joensuu
Hannu Puruskainen: vahinkotarkastaja0205577018
Jyväskylä
Jari Uitto: vahinkotarkastaja0205577017
Kokkola
Tuomo Palo: vahinkotarkastaja0205577241
Kouvola
Esa Tylli: vahinkotarkastaja0205577603
Kuopio
Kari Hyvönen: vahinkotarkastaja0205577776
Lahti
Jouni Huhtakallio: vahinkotarkastaja0205577585
Lappeenranta
Marko Tukia: vahinkotarkastaja0205577615
Mikkeli
Jorma Kurri: vahinkotarkastaja0205577654
Oulu
Markku Sääskilahti: aluepäällikkö, Pohjois-Suomi0205577792
Reijo Ståhle: vahinkotarkastaja0205577789
Risto Sääskilahti: vahinkotarkastaja0205577787
Mika Tissari: vahinkotarkastaja0205577029
Pori
Seppo Vehmas: vahinkotarkastaja0205577453
Rovaniemi
Erkki Tuutijärvi: vahinkotarkastaja0205577723
Seinäjoki
Reijo Saarela: vahinkotarkastaja0205577482
Tuomas Saarela: vahinkotarkastaja0205577486
Tampere
Jari Laitinen: vahinkotarkastaja0205577002
Sami Raitala: vahinkotarkastaja0205577469
Ville Toivola: vahinkotarkastaja0205577026
Turku
Mika Järvinen: vahinkotarkastaja0205577413
Heikki Tuominen: vahinkotarkastaja, venevahingot
Jari Ruohomäki: vahinkotarkastaja0205577418
Vaasa
Roy Björnvik: vahinkotarkastaja0205577492

VA-realisointi

Helsinki
Mika Gullans: tiimiesimies020690007
Sanna Kuittinen: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Liisa Luoma: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Kirsi Nieminen: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Vesa Rämö: asiantuntija, vaurioajoneuvomyynti020690007
Hanna Räsänen: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Maarit Räsänen: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Katja Stoliarova: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007

Asiantuntijapalvelut

Helsinki
Yrjö Riikonen: asiantuntija, korjaamoluokitus, laatu0205577440
Timo Suuronen: tutkija, rekonstruktio0205577223

Palvelu ja tuotanto

Helsinki
Gun Laxström: korvauskäsittelijä020690007
Mia Sallavo: korjauslaskun käsittelijä020690007
Mikko Ylitalo: korjauslaskun käsittelijä020690007

Hallinto

Helsinki
Janne Aho: toimitusjohtaja0205577452
Tero Juntunen: aluepäällikkö, Etelä-Suomi0205577215
Oulu
Markku Sääskilahti: aluepäällikkö, Pohjois-Suomi0205577792