Yhteystiedot

Espoo
Sillankorva 15 02300 Espoo A-Katsastuksen tiloissa, 1. kerros
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Helsinki/pk-seutu
Vahinkotarkastusasema ja toimisto
Juhanilantie 2 01740 Vantaa A-katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Vahinkotarkastuspiste
Hitsaajankatu 10 00810 Helsinki Hitsaajankadun Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Vahinkotarkastuspiste
Aamuruskontie 6 00750 Helsinki InCar Ala-Tikkurilan tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Tarkastusasema
Topeliuksenkatu 45 00270 Helsinki A-Katsastus Helsinki –Tullinpuomi tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Pääkonttori
Valimotie 9-11 00380 Helsinki (Pääkonttori, ei asiakaspalvelua)
Avoinna
MA-PE 08:00-16:00 Sijainti kartalla
Hyvinkää
Helletorpankatu 31 c 05840 Hyvinkää Veikkarin Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Tarkastuspiste 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Hämeenlinna
Katsastusmiehenkuja 3 13130 Hämeenlinna A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Joensuu
Voimatie 3 80100 Joensuu
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Jyväskylä
Kuormaajantie 2 40320 Jyväskylä A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Kemi
Valajankatu 14 94600 Kemi A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Tarkastuspiste 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Kokkola
Mestarintie 6 67600 Kokkola (Käyttöauto)
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Kotka
Pulttikatu 9 48770 Kotka A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Tarkastuspiste 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Kouvola
Tommolankatu 24 45130 Kouvola A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Kuopio
Savilahdentie 12 70700 Kuopio A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Lahti
Katsastajankatu 12 15800 Lahti A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Lappeenranta
Katsastajankatu 6 53500 Lappeenranta A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Lohja
Lehmijärventie 4 08500 Lohja A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Tarkastuspiste 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Loimaa
Pehtoorinkuja 1 32200 Loimaa A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Mikkeli
Ratakatu 2 50100 Mikkeli A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Oulu
Voudintie 11 90400 Oulu A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Pori
Korjuuntie 17-19 28360 Pori Satakunnan Autokatsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Porvoo
Teollisuustie 18 06150 Porvoo A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Tarkastuspiste 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Rovaniemi
Marttiinintie 10 96300 Rovaniemi A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Salo
Perämiehenkatu 7 24100 Salo A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Tarkastuspiste 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Seinäjoki
Nurmontie 111 B 60510 Hyllykallio A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Tammisaari
Västanbyntie 4 10600 Tammisaari A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Tampere
Ahertajankatu 2 33720 Tampere (A-Katsastuksen tiloissa)
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Turku
Uhrilähteenkatu 4 20250 Turku A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Tuusula
Isonkiventie 4 04300 Tuusula A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Tarkastuspiste 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Vaasa
Rantamaantie 40 A 65350 Vaasa A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen
Vantaa
Juhanilantie 2 01740 Vantaa A-Katsastuksen tiloissa
Avoinna
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007 Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen

Palvelunumero 020 690 007 valinnat

  1. Neuvonta ja ajanvaraus
  2. Vaurioajoneuvomyynti
  3. Puhelinvaihde

Vahinkotarkastus

Espoo
Ville Paakkari: vahinkotarkastaja0205577019
Helsinki/Vantaa
Toni Ahonen: vahinkotarkastaja0205577036
Kalle Björklöf: vahinkotarkastaja0205577268
Lassi Hed: vahinkotarkastaja, venevahingot0205577219
Leif Isaksson: vahinkotarkastaja0205577022
Jouni Jokinen: vahinkotarkastaja0205577562
Tero Juntunen: aluepäällikkö, Etelä-Suomi0205577215
Janne Kallio: vahinkotarkastaja0205577007
Markku Kanto: vahinkotarkastaja0205577222
Pekka Karlsson: vahinkotarkastaja, raskas kalusto0205577584
Jyrki Kauppinen: vahinkotarkastaja0205577752
Aki Koskinen: vahinkotarkastaja0205577005
Tommi Koskimaa: vahinkotarkastaja0205577037
Mikko Kumpumäki: vahinkotarkastaja0205577003
Mikko Lindqvist: vahinkotarkastaja0205577240
Kari Nylund: vahinkotarkastaja0205577537
Jarkko Oksanen: vahinkotarkastaja0205577318
Esa Pitkänen: vahinkotarkastaja0205577564
Lauri Tervala: vahinkotarkastaja, raskas kalusto0205577236
Valtteri Salminen: vahinkotarkastaja0205577033
Mikko Sorja: vahinkotarkastaja0205577034
Janne Uusitalo: vahinkotarkastaja0205577539
Joensuu
Hannu Puruskainen: vahinkotarkastaja0205577018
Jyväskylä
Iiro Järventausta: vahinkotarkastaja0205577032
Jari Uitto: vahinkotarkastaja0205577017
Kokkola
Tuomo Palo: vahinkotarkastaja0205577241
Kouvola
Esa Tylli: vahinkotarkastaja0205577603
Kuopio
Kari Hyvönen: vahinkotarkastaja0205577776
Lahti
Jouni Huhtakallio: vahinkotarkastaja0205577585
Saila Simola: vahinkotarkastaja0205577027
Lappeenranta
Marko Tukia: vahinkotarkastaja0205577615
Mikkeli
Jorma Kurri: vahinkotarkastaja0205577654
Oulu
Seppo Korento: vahinkotarkastaja0205577010
Markku Sääskilahti: aluepäällikkö, Pohjois-Suomi0205577792
Reijo Ståhle: vahinkotarkastaja0205577789
Risto Sääskilahti: vahinkotarkastaja0205577787
Mika Tissari: vahinkotarkastaja0205577029
Pori
Seppo Vehmas: vahinkotarkastaja0205577453
Rovaniemi
Erkki Tuutijärvi: vahinkotarkastaja0205577723
Seinäjoki
Ville Mustakangas: vahinkotarkastaja0205577035
Reijo Saarela: vahinkotarkastaja0205577482
Tammisaari
Tom Österlund: vahinkotarkastaja0205577044
Tampere
Jari Laitinen: vahinkotarkastaja0205577002
Sami Raitala: vahinkotarkastaja0205577469
Ville Toivola: vahinkotarkastaja0205577026
Turku
Mika Järvinen: vahinkotarkastaja0205577413
Heikki Tuominen: vahinkotarkastaja, venevahingot0205577020
Jari Ruohomäki: vahinkotarkastaja0205577418
Vesa Rakkola: vahinkotarkastaja0205577043
Vaasa
Roy Björnvik: vahinkotarkastaja0205577492
Christian Eckerman: vahinkotarkastaja0205577042

VA-realisointi

Helsinki
Mika Gullans: tiimiesimies020690007
Sanna Kuittinen: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Tero Leppänen: asiantuntija, vaurioajoneuvomyynti
Liisa Luoma: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Kirsi Nieminen: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Vesa Rämö: asiantuntija, vaurioajoneuvomyynti020690007
Maarit Räsänen: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Katja Stoliarova: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007

Asiantuntijapalvelut

Helsinki
Gun Laxström: korvauskäsittelijä020690007
Yrjö Riikonen: asiantuntija, korjaamoluokitus, laatu0205577440
Timo Suuronen: tutkija, rekonstruktio0205577223

Hallinto

Helsinki
Janne Aho: toimitusjohtaja0205577452
Tero Juntunen: aluepäällikkö, Etelä-Suomi0205577215
Oulu
Markku Sääskilahti: aluepäällikkö, Pohjois-Suomi0205577792