Yhteystiedot

Espoo
Sillankorva 15
02300 Espoo
InCar Espoonlahden tiloissa, 2. kerros  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Tarkastusasema
020 690 007
Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Helsinki/pk-seutu
Vahinkotarkastusasema ja toimisto
 
Juhanilantie 2
01740 Vantaa
A-katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna

VAIN AJANVARAUKSELLA
020 690 007
Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
Vahinkotarkastuspiste
 
Hitsaajankatu 10
00810 Helsinki
Hitsaajankadun Katsastuksen tiloissa
Avoinna

VAIN AJANVARAUKSELLA
020 690 007
Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
Tarkastusasema
 
Topeliuksenkatu 45
00270 Helsinki
A-Katsastus Helsinki –Tullinpuomi tiloissa
Avoinna

VAIN AJANVARAUKSELLA
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
Pääkonttori
 
Valimotie 9-11
00380 Helsinki
(Pääkonttori, ei asiakaspalvelua)  
 
Avoinna
MA-PE 08:00-16:00

Sijainti kartalla  
 
 
Hyvinkää  
Helletorpankatu 31 c
05840 Hyvinkää
Veikkarin Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Tarkastuspiste
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Hämeenlinna  
Katsastusmiehenkuja 3
13130 Hämeenlinna
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA Toimisto ja tarkastusasema 020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Joensuu  
Voimatie 3
80100 Joensuu    
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Jyväskylä  
Kuormaajantie 2
40320 Jyväskylä
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Kemi  
Valajankatu 14
94600 Kemi
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Tarkastuspiste
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Kokkola  
Mestarintie 6
67600 Kokkola (Käyttöauto)  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Kotka  
Pulttikatu 9
48770 Kotka
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Tarkastuspiste
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Kouvola  
Tommolankatu 24
45130 Kouvola
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Kuopio  
Savilahdentie 12
70700 Kuopio
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Lahti  
Katsastajankatu 12
15800 Lahti
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Lappeenranta  
Katsastajankatu 6
53500 Lappeenranta
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Lohja  
Lehmijärventie 4
08500 Lohja
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Tarkastuspiste
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Loimaa  
Pehtoorinkuja 1
32200 Loimaa
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Mikkeli  
Ratakatu 2
50100 Mikkeli
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Oulu  
Voudintie 11
90400 Oulu
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Pori  
Korjuuntie 17-19
28360 Pori
Satakunnan Autokatsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Porvoo  
Teollisuustie 18
06150 Porvoo
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Tarkastuspiste
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Rovaniemi  
Marttiinintie 10
96300 Rovaniemi
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Salo  
Perämiehenkatu 7
24100 Salo
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Tarkastuspiste
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Seinäjoki  
Nurmontie 111 B
60510 Hyllykallio
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Tampere  
Ahertajankatu 2
33720 Tampere
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Turku  
Uhrilähteenkatu 4
20250 Turku
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Tuusula  
Isonkiventie 4
04300 Tuusula
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Tarkastuspiste
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Vaasa  
Rantamaantie 40 A
65350 Vaasa
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
Vantaa  
Juhanilantie 2
01740 Vantaa
A-Katsastuksen tiloissa  
 
Avoinna  
VAIN AJANVARAUKSELLA
Toimisto ja tarkastusasema
020 690 007

Sijainti kartalla Siirry ajanvaraukseen  
 
 
 

Palvelunumero 020 690 007 valinnat

  1. Neuvonta ja ajanvaraus
  2. Vaurioajoneuvomyynti
  3. Puhelinvaihde

Vahinkotarkastus

Espoo
Ville Paakkari: vahinkotarkastaja0205577019
Helsinki/Vantaa
Toni Ahonen: vahinkotarkastaja0205577036
Kalle Björklöf: vahinkotarkastaja0205577268
Lassi Hed: vahinkotarkastaja, venevahingot0205577219
Jouni Jokinen: vahinkotarkastaja0205577562
Tero Juntunen: aluepäällikkö, Etelä-Suomi0205577215
Janne Kallio: vahinkotarkastaja0205577007
Markku Kanto: vahinkotarkastaja0205577222
Pekka Karlsson: vahinkotarkastaja, raskas kalusto0205577584
Jyrki Kauppinen: vahinkotarkastaja0205577752
Mikko Lindqvist: vahinkotarkastaja0205577240
Kari Nylund: vahinkotarkastaja0205577537
Jarkko Oksanen: vahinkotarkastaja0205577318
Esa Pitkänen: vahinkotarkastaja0205577564
Lauri Tervala: vahinkotarkastaja, raskas kalusto0205577236
Valtteri Salminen: vahinkotarkastaja0205577033
Mikko Sorja: vahinkotarkastaja0205577034
Janne Uusitalo: vahinkotarkastaja0205577539
Ari Virtavuo: vahinkotarkastaja0205577003
Joensuu
Hannu Puruskainen: vahinkotarkastaja0205577018
Petja Korhonen: vahinkotarkastaja0205577031
Jyväskylä
Iiro Järventausta: vahinkotarkastaja0205577032
Jari Uitto: vahinkotarkastaja0205577017
Kokkola
Tuomo Palo: vahinkotarkastaja0205577241
Kouvola
Esa Tylli: vahinkotarkastaja0205577603
Kuopio
Kari Hyvönen: vahinkotarkastaja0205577776
Lahti
Jouni Huhtakallio: vahinkotarkastaja0205577585
Saila Simola: vahinkotarkastaja0205577027
Lappeenranta
Marko Tukia: vahinkotarkastaja0205577615
Mikkeli
Jorma Kurri: vahinkotarkastaja0205577654
Oulu
Markku Sääskilahti: aluepäällikkö, Pohjois-Suomi0205577792
Reijo Ståhle: vahinkotarkastaja0205577789
Risto Sääskilahti: vahinkotarkastaja0205577787
Mika Tissari: vahinkotarkastaja0205577029
Pori
Seppo Vehmas: vahinkotarkastaja0205577453
Rovaniemi
Erkki Tuutijärvi: vahinkotarkastaja0205577723
Seinäjoki
Reijo Saarela: vahinkotarkastaja0205577482
Tuomas Saarela: vahinkotarkastaja0205577486
Tampere
Jari Laitinen: vahinkotarkastaja0205577002
Sami Raitala: vahinkotarkastaja0205577469
Ville Toivola: vahinkotarkastaja0205577026
Turku
Mika Järvinen: vahinkotarkastaja0205577413
Heikki Tuominen: vahinkotarkastaja, venevahingot0205577020
Jari Ruohomäki: vahinkotarkastaja0205577418
Vaasa
Roy Björnvik: vahinkotarkastaja0205577492

VA-realisointi

Helsinki
Mika Gullans: tiimiesimies020690007
Sanna Kuittinen: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Tero Leppänen: asiantuntija, vaurioajoneuvomyynti020690007
Liisa Luoma: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Kirsi Nieminen: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Vesa Rämö: asiantuntija, vaurioajoneuvomyynti020690007
Maarit Räsänen: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007
Katja Stoliarova: vaurioajoneuvokäsittelijä020690007

Asiantuntijapalvelut

Helsinki
Gun Laxström: korvauskäsittelijä020690007
Yrjö Riikonen: asiantuntija, korjaamoluokitus, laatu0205577440
Timo Suuronen: tutkija, rekonstruktio0205577223

Hallinto

Helsinki
Janne Aho: toimitusjohtaja0205577452
Tero Juntunen: aluepäällikkö, Etelä-Suomi0205577215
Oulu
Markku Sääskilahti: aluepäällikkö, Pohjois-Suomi0205577792